poniedziałek, 30 września 2013

Wanna wolno stojąca

Szukając pomysłów na aranżację mojej nowej łazienki, którą mam nadzieję urządzać już za chwilę, zastanawiam się nad możliwością  wyboru wanny wolno stojącej. Bardzo mi się podobają wnętrza, w których dokonano wyboru tego typu wanny. Rodzajów materiałów, z których może być zrobiona, jest bardzo dużo, np. akryl, ceramika, drewno, kamień, beton, żeliwo itd. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Decydując się jednak na taki zakup, należny mieć na uwadze kilka kwestii. Pierwsza dotyczy cen, które  nie są niskie i zaczynają się od około dwóch tysięcy złotych (ceramiczne są prawie dwa razy droższe), co jest bez wątpienia sporym wydatkiem. Nie dość, że sama wanna jest droższa niż standardowa, to jeszcze baterie wolno stojące do takiej wanny, również mają ceny wyższe niż ceny klasycznych baterii. Kolejna kwestia dotyczy możliwości wypróbowania, jak się w takiej wannie leży i czy jest wygodna. Niewiele z nich można obejrzeć na żywo w sklepach z armaturą, co wynika z kwestii pierwszej ;) Okazuje się również, że  tego typu wanna wymaga specjalnego podłączenia odpływu, który należny zrobić w podłodze, co nie w każdym budynku może być łatwe i możliwe do realizacji.
  
Mimo tych wszystkich powyżej wskazanych argumentów, efekt jaki można uzyskać w aranżacji wnętrza jest niepowtarzalny. Łazienka nabiera niesamowitej lekkości i przestrzenności. Efekt oceńcie sami....
Reclaimed wood modern bathroom


[bagno_news_014.jpg] 


http://style-files.com/wp-content/uploads/2013/08/formentera-home-4.jpg 


 


justthedesign.tumblr.com


Ja sama chyba się zdecyduję, mając nadzieję, że efekt estetyczny wynagrodzi wszelkie wspomniane niedogodności ;)

 

2 komentarze:

  1. Metalowa wanna na tle czarnej ściany...coś pięknego :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Łazienka i wanna nr 5 przepiękna, trochę klasyczna, trochę industrialna, trochę nowoczesna za to bardzo stylowa.

    OdpowiedzUsuń