wtorek, 24 września 2013

Drewno nie tylko na podłogę

Ostatnio coraz bardziej widocznym  trendem jest wykorzystanie drewna do dekorowania ścian. W poście prezentującym podsumowanie naszego pobytu na targach wnętrzarskich w Paryżu, pokazywałyśmy jednego z wystawców, który zaprezentował możliwości wykorzystania dekoracyjnego drewna fakturowanego. Dodam tylko, że firm prezentujących tego typu produkty było bardzo dużo, szczególnie w hali wystawowej, w której prezentowane były najnowsze trendy we wnętrzach. 

Jeśli nie mamy możliwości zamieszkania w drewnianym domu, namiastkę takiego klimatu możemy sobie zapewnić wykorzystując drewno nie tylko na podłogę, ale również do dekoracji ścian. Poniżej znajdziecie  kilka ciekawych  inspiracji. Drewno daje mnóstwo możliwości aranżacyjnych i nadaje się praktycznie do każdego rodzaju wnętrz od salonu po łazienkę.
  
Poniżej w wydaniu prostych, surowych desek w ramie...

http://www.maderawoodworking.com/wp-content/uploads/Theas-Landing-DGM.jpg 


lub w wydaniu stanowiącym zabudowę całej ściany...

 http://media-cache-ec0.pinimg.com/originals/19/f0/3d/19f03d177e82b47c6aeec5f65dafec9d.jpg

 W łazience...


 Poniżej natomiast przykłady zastosowania dekoracyjnego drewna fakturowanego....

workshop-cafe-4168
Źródło: http://www.archipure.be

A tutaj w postaci pnia pociętego w kawałki. Wygląda obłędnie, ale niestety wymaga dużej przestrzeni...
 
Źródło: https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net

 Coraz bardziej popularne jest również wykorzystanie paneli złożonych we wzór pieńków. Tego typu panele są dostępne również w Polsce.

 Wonderful Wood


cut wood wall by oldg 
Źródło: http://indulgy.com

Ostania inspiracja prezentuje typ aranżacji wnętrza z wykorzystaniem drewna, która zawsze mnie najbardziej urzekała. To wykorzystanie całych pni drzewa - nadaje niesamowity klimat pomieszczeniu i sprawia wrażenie, że jest się bardzo blisko natury. 


 

Użycie naturalnego drewna we wnętrzach sprawia, że wydają się one bardziej przytulne i ciepłe. Moim zdaniem im bardziej jest drewno "po przejściach", tym ciekawszy efekt dekoracyjny można uzyskać. Nie wiem jak Wy, ale ja zapisuję na liście życzeń do wykorzystania w przyszłości ;)   
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz