sobota, 25 maja 2013

Shutters

Przeprowadzając się do nowego mieszkania dwa lata temu miałam przyjemność zajrzeć do mieszkania mojej sąsiadki... i oniemiałam... Na oknach  w dużym pokoju było coś pięknego. Wyglądało jak stojące na ziemi wielkie żaluzje przez które sączyło się do środka delikatne światło, które rzucało przepiękne cienie na podłodze. Mieszkanie miało nieprawdopodobny klimat....Jedyne o czym wtedy myślałam to.. chcę to mieć , chcę to mieć, chcę to mieć.. co to jest?!

Shutters! Lub po prostu szatersy! Okiennice wewnętrzne. Ozdoba sama w sobie.

Bardzo jeszcze mało widzę szatersów w polskich projektach i realizacjach, ale zapewne jest to również wina ceny. Szatersy nie są tanie... niestety. Ja ostatecznie zrezygnowałam z nich ze względu na cenę. No cóż, może jeszcze kiedyś... :)

Nie zmienia to  jednak faktu, że nadal podobają mi się bardzo i nadal uważam, że stwarzają absolutnie wyjątkowy klimat. I co ciekawe znowu jest to element, który pasuje właściwie do każdego stylu i wnętrza bez względu na to czy jest to kuchnia łazienka, sypialnia czy salon.

Szatersy mogą być białe i zakrywać całe okno lub jego część.

http://www.restylesource.com/sources/Cindy-Ray-Interiors/477/


http://www.athomefc.com/ah/Spectacular-Bathrooms/


www.pinterest.com


http://mulberryinteriordesign.ca/2012/09/build-character-with-built-ins/
http://shutters.homelivingeast.nl/advies-hle-shutters.html


http://www.hillarysblindspress.co.uk/category/autumn/


http://www.sunshutters.nl/portfolio-shutter.html
http://www.blogher.com/decorating-fall-coast-driftwood-sand-and-shore-shades
Mogą być też na przykład brązowe.
http://afflante.com/page/66/


http://www.planete-deco.fr/2012/06/15/une-maison-de-plage-a-st-barth/


http://www.shutterlyfabulous.com/nottinghill-shutters.htmlSzkoda, że w Polsce okiennice nie są na tyle powszechne, żeby można było kupić stare i użyć ich na przykład  jako drzwi do szafy. Można oczywiście kupić na aukcjach internetowych w Stanach, ale cenowo może to nie być jednak okazja:) W każdym razie takie wykorzystanie starych okiennic żaluzjowych jest fantastyczne.


http://www.planete-deco.fr/2012/01/page/4/


http://inspiracionline.blogspot.com/2011/11/centenary-home-on-majorca.html
8 komentarzy:

 1. Też mnie nie było stać na szatersa, więc poszły w ruch drzwiczki ażurowe z Casto ;-) Tylko, że ja potrzebowałam złamać biel ścian i zrobiłam je na niebiesko, bo taki efekt "był mi potrzebny" :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Cudowne są. Też mi się marzą. Całe szczęście mamy już w Polsce "naszego" producenta. Czekam na ofertę i mam nadzieję, że niebawem zawisną w moim salonie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Shuttersy są swietne. Przy dużych powierzchniach okien robią rewelacyjne wrażenie. Ciężko je dostać niestety dlatego jako zamiennik można zastosować żaluzje drewniane Kraków w wersji 50mm (te szerokie listki). Białe żaluzje świetnie zastąpią szuttersy.

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajny wpis ;) Świetne aranżacje

  OdpowiedzUsuń
 5. Strasznie bardzo marzyły mi się kiedyś takie shuttery, ale teraz myślę, że lepszym rozwiązaniem są rolety rzymskie. Na pewno lepiej wyglądają i są praktyczniejsze. Zwłaszcza, że znalazłem na stronie https://www.oknakonieczny.pl/ fajną ofertę rolet rzymskich właśnie. Mają bogaty wybór wzorów, więc jest w czym wybierać :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Pięknie prezentują się te shuttersy i z tego co widzę na zdjęciach to rewelacyjne rozwiązanie zwłaszcza jeśli chodzi o sypialnię. Jeśli chodzi o wybór łóżka to wiele ciekawych propozycji znalazłam na https://senpo.pl/lozka/ i gdy będę zmieniała wystrój mojej sypialni postawię właśnie na te łóżka.

  OdpowiedzUsuń