środa, 3 czerwca 2015

Warsztaty w Decoroom

Miałam napisać o stylu włoskim, ale tyle się dzieje ostatnio, że jednak najpierw napiszę o tym co robiłyśmy w ostatni weekend. W naszym stałym składzie Bloggirls zorganizowałyśmy warsztaty z budowania moodboardów w nowym miejscu na mapie Warszawy - Decoroom.

Decoorom specjalizuje się w kompleksowej aranżacji wnętrz – od projektu, przez prace budowlane i wykończeniowe, po dobór wyposażenia, akcesoriów i najdrobniejszych detali. Jest to bardzo ciekawy koncept ponieważ pod jednym dachem możemy załatwić wszystko: projekt architektoniczny, wykonawstwo oraz dobór materiałów w showroomie Decoroom, a zatem całość prac od koncepcji do odebrania klucza.

Ciekawym rozwiązaniem jest stworzenie przesz Decoroom pakietów wykończeniowych o których możecie przeczytać TU.  

Moodboard zaś to rodzaj kolażu, zebranych inspiracji obejmujących meble, dekoracje, materiały, faktury, detale które pokazują jakie wnętrze chcemy stworzyć, co nam się podoba. Takie narzędzie jest bardzo pomocne. Dzięki niemu widzimy czy elementy wnętrza pasują do siebie, czy są spójne i harmonijne. Taki moodbord może przyjąć formę 2D lub 3D.


źródło: Pinterest

 
Moodboard 2D przygotowujemy w formie elektronicznej lub papierowej. Są to wycinki z gazet czy internetu. Drugi (3D czyli realny) możemy przygotować na przykład w domu kolekcjonując skrawki materiałów lub w sklepie oferującym kompleksową ofertę wyposażenia wnętrz. Takim sklepem / showroomem jest właśnie Decoroom.
I tak oto właśnie tydzień temu zaprosiłyśmy naszych czytelników (a właściwie czytelniczki ;) ) do wspólnego budowania moodboardów 3D w trzech stylach: nowoczesnym/skandynawskim, etno/marokańskim oraz retro/vintage.


Jeszcze przed przyjściem uczestników konsultowałyśmy ostatnie szczegóły żeby wszystko było dopięte na ostatni guzik.
Był też czas na pamiątkowe zdjęcie Dagmary (FOR elements) i Uli (INTERIOR S design)
Mi zdjęcie zrobiła Kasia:)
No i się zaczęło:) Zapoczątkowała Dagmara przybliżeniem stylów, które były obiektem naszego sobotniego zainteresowania.


Następnie architekci z Decoroom oprowadzili uczestników po showroomie opowiadając o swojej pracy jak i pokazując niezliczone materiały, którymi dysponują na miejscu.


Po wprowadzeniu w świat Decooroom podzieliliśmy się na trzy grupy i już w tych grupach pracowałyśmy nad moodbordami 3D w określonych wcześniej stylach.

Przy tworzeniu moodboardów korzystałyśmy z próbek farb, najnowszych kolekcji glazury i terakoty marki Opoczno, wybranych modeli ceramiki łazienkowej marki Duravit oraz  próbek deski Barlineckiej a nawet z wzornika drzwi Porta.

Mi przypadł styl retro/vintage, i chociaż każdy kto czyta tego bloga wie, że to nie jest mój faworyt, to bawiłam się naprawdę wspaniale. W odróżnieniu od stylu belgijskiego retro/vintage daje większą wolność w doborze kolorów i formy. Nie jest tak poważny jak belgijski a przez to jest lekki i wesoły.Uważam, że świetnie nam poszło:) Moodboard był bardzo retro/vintage!


 Obok pracowała Kasia Betnarska (Klikinterior) nad moodboardem w stylu nowoczesnym/skandynawskim. Jest to obecnie bardzo popularny styl  a zatem zainteresowanie było duże.
Kasia Gal (Home Glamour Now) dla odmiany tworzyła moodboard w stylu boho/marokańskim. Uwielbiam zarówno elementy boho jak i marokańskie we wnętrzach :)
Ogólnie chyba się podobało :) Na pewno będzie kontynuacja. Zainteresowanie przeszło nasze najśmielsze oczekiwania dlatego nie mogłyśmy zaprosić wszystkich, którzy wyrazili chęć uczestnictwa w warsztatach. Jeżeli jesteście zainteresowani zapraszamy po wakacjach na kolejne spotkanie:)
Dziękuję wszystkim za uczestnictwo. Dziewczyny byłyście wspaniale. Karolina Grabowska dziękuję za fantastyczne zdjęcia!

Życzę wszystkim bardzo udanego długiego weekendu :)


1 komentarz: