wtorek, 2 kwietnia 2013

DIY Szafka nocna

Znowu trochę zaniedbujemy bloga. Nawet święta minęły niezauważone. Trochę się zatem poprawiam. Znalazłam ostatnio niesamowite przeróbki rzeczy z IKEA. Nie mogę się napatrzeć co niektórzy potrafią zrobić z niepozornej i taniej rzeczy:)

Postanowiłam się zatem dzisiaj podzielić sposobem na zrobienie przepięknej szafki nocnej z tej oto niewyględnej szafki RAST, którą możemy kupić za całe 79,99 zł w IKEA:

Tutoriale są dość proste i zamieszczone w linkach pod zdjęciami. Zobaczmy jednak co możemy osiągnąć:
Właściwie nawet niewiele trzeba opisywać ponieważ końcowy efekt nie jest wynikiem skomplikowanych działań a jedynie pomysłowości:)

Może tylko obijanie szafki materiałem wymaga małej podpowiedzi i w tym zakresie wiele osób korzysta z tutoriala Marty Steward: http://www.marthastewart.com/271854/linen-wrapped-table-how-to?czone=home/smart-savings-cnt/save-money&center=277003&gallery=274570&slide=271854
Bardzo pomocny jest jej film: http://www.marthastewart.com/253163/linen-wrapped-table 

Kilka prostych porad może okazać się również pomocnych:

Aby uzyskać płaską równą powierzchnię dobrze jest najpierw  zagruntować drewno używając Primera. Najlepiej nałożyć go pędzlem gąbkowym.Pędzla tego możemy używać również do pozostałych warstw (2-3 w zależności od krycia farby oraz naszych potrzeb). Ale ostatnią warstwę należy nałożyć już zwykłym pędzlem. Na koniec nakładamy bezbarwny lakier, najlepiej  z formułą opartą na wodzie. Do wyboru mamy rożne wykończenia, błyszczący, półmatowy, satynowy w zależności od producenta.

Co jeszcze możemy zrobić z naszym nowym RASTEM?

Na przykład pomalować go w środku ...?http://www.almostmakesperfect.com/2012/03/27/the-little-details/


Problemem może okazać się również znalezienie ładnych uchwytów. Poniżej namiary na kilka ciekawych wzorów, które znalazłam w sieci.

Kołatka GRYF NOM B-030 firmy Nomet (http://www.fermag.pl/kolatka-kalibe-nom-b-060-duplikat-1-1716.html )

Kołatka meblowa KT0704 firmy Gamet (http://www.imeble.eu/uchwyty-meblowe.html?rodzaj_uchwytu=35 )Kołatka meblowa B-050-G2, firmy Nomet (http://www.imeble.eu/uchwyty-meblowe.html?rodzaj_uchwytu=35 )Brak komentarzy:

Prześlij komentarz