czwartek, 15 listopada 2012

Mazzo Restaurant Amsterdam

Mam ciekwą propozycję dla planujących odwiedzić Amsterdam - Mazzo Restaurant. Niestety nie wiedziałam jeszcze o jej istnieniu, kiedy byłam w tym mieście, ale jak tylko będę następnym razem to z pewnością się do niej wybiorę. Uwielbiam taki klimat knajp - z jednej strony surowy beton, stara cegła na ścianie i metal, a z drugiej zwykłe drewno sosnowe, które ociepla wnętrze. 

Z zewnąrz lokal nie prezentuje się specjalnie okazale....

amsterdam building style mazzo restaurant 

Ale wchodząc do środka, wnętrze restauracji zdecydowanie zaskauje....

W około 1/3 częśći lokal ma 5 mertów wysokości. Wysokość dodatkowo podkreślają schody na antresolę w zabudowanie baru oraz wysoka ściana z półek. Wszytsko to daje poczucie przestrzeni.

mazzo amsterdam restaurant interior design 

Wzdłuż podświetlanej ściany ceglanej, na przeciwko baru, ciągnie się 9 metrowa kanapa chesterfield. Podobna - 11 metorwa, znajduje się w  drugim końcu lokalu.  Lampy ścienne (model Dome Pendant) umieszczone nad kanapą, zostały również wykorzystane nad barem w rozmiarze XS i powielone w rozmiarze XL nad stolami barowymi.  Producent tych lamp to firma Nuevo. Niestety nie są dostepne na polskim rynku i nie należą też do najtańszych :(

 classic restaurant interior in amsterdam building 

Za to lampy DEAR INGO firmy Moooi są kupienia w Polsce np. na stronie http://www.zoomzoom.pl/dear-ingo-lampa-pajak.html. Cena wysoka, ale można zaszaleć i zakupić to jako element, który storzy nam  charakter całego wnętrza. W przypadku tego lokalu zastosowano ich kilka, co daje niesamowity efekt.

 fun and intimate lighting design mazzo restaurant

Jak patrzę na zdjęcia jedzących postaci, którymi zostały ozdobione ściany to od razu mi też chce mi się jeść ;)

Gydby ktoś oglądając wcześniejsze zdjęcia, zasanawiał się jaką kuchnię serwuje restauracja to zdjęcia i kolor serwetek mówi wszystko - oczywiście, że włoską :)

retro classic painting mazzo restaurant  wall decor 

Niezobowiązująca atomsfera oraz zastosowanie prostych form i materiałów, zostało przewidziane celowo, aby nie rozpraszać gości i podkreślić fakt, że restauracja koncentruje się na jedzeniu. Ceny w menu kształtują sie na poziomie cen w Warszawskich lokalach z kuchnią włoską. 

 mazzo restaurant classic interior design pictures

Nie zapomnianio tutaj również o kąciku dla dzieci, który ukryty jest w ostatniej części sali, aby nie przeszkadzać pozostałym gościom. W ciągu dnia to miejsce służy do zabawy, a wieczorem zabawki układane są na półkach i chowane za biało-czarną zasłoną, aby służyć gościom, jak pozostała część lokalu.

kids playground in mazzo restaurant design 

 mazzo restaurant classic bar interior design pictures 

mazzo restaurant classic wood cabinet design

W przypadku rodzinnego obiadu lub spotkania biznesowego goście mogą korzystać z sali konferencyjnej, którą jest przytulny pokój z telewizorem i kominkiem. Wahadlowe drzwi mogą być zamknięte, jeśli potrzeba jest większej prywatności.  

glass entry design in mazzo restaurant 

Nie wiem dlaczego, ale jak patrzę na taki wystrój to jestem pewna, że jedzenie w tej restauracji musi być dobre. Mam nadzieję, że będę mogła to sprawdzić niebawem, czego i Wam życzę :)

Źródło: http://zeospot.com/classic-restaurant-interior-design-in-amsterdam-style-building-mazzo-by-concrete-architectural-associates/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz