wtorek, 6 listopada 2012

Captain's mirror

Obiecałam wczoraj napisać o lustrze, które na stronach anglojęzycznych króluje jako "captain's mirror". Na polskich nie widziałam żeby miało jakąś jedną nazwę. W każdym razie wiadomo o co chodzi. Okrągłe lustro wiszące na pasku lub sznurku. W dobie bardzo nowoczesnych wnętrz okrągłe formy gdzieś się zagubiły a szkoda ponieważ akurat w przypadku okrągłego lustra tworzy ono niesamowity klimat.... czyż nie? :)

Lustro "Adnet" (od nazwiska projektanta) zostało zaprojektowane w 1950 roku! Natomiast w 2011 r. firma GUBI postanowiła dać mu nowe życie.


http://www.gubi.dk/en/products/accessories/mirrors/adnet/adnet-oe-70/adnet-circulaire-l,-tan_61070-00/

Inne wydanie okrągłego lustra to "Captain's mirror" z firmy BDDW:
 
 http://bddw.com/furniture/mirror/cm_a.html Kolejne piękne lustro to "Iron and Rope Mirror" z Restoration Hardware, niestety nie do kupienia w Polsce. Aczkolwiek możemy pokusić się o ściągnięćie do Polski. Jeżeli nawet nie sami to poprzez Square Space Concept Store & Interior Design (www.squarespace.pl ), który mieści się w Alei Róż 6/13 w Warszawie. Mają katalog Restoration Hardware i możemy u nich zamówić produkty tej uwielbianej przeze mnie firmy.
jeszcze jedno z sieci:

Oczywiście znajdziecie też okrągłe piękne lustra we wczoraj opisywanym Home&Moods


  


Jest jeszcze jedna propozycja dla bardziej oszczędnych i pracowitych. Takie lustro można zrobić samemu:)


Lustro wykonane jest na bazie lustra GRUNDTAL z IKEA www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/40047883/ i na wzór Restoration Hardware. Przyznam, że z daleka nawet nie widać wielkiej różnicy :)2 komentarze: