niedziela, 6 marca 2016

Trendy 2016 - warsztaty aranżacji wnętrz w Decoroom

Idzie wiosna a zatem idzie nowe w trendach wnętrzarskich. Co roku architekci, dekoratorzy wnętrz, blogerzy oraz prasa wnętrzarska starają się przewidzieć co w danym roku będzie we wnętrzarskiej trawie piszczeć. Czy te przewidywania się sprawdzają? Na ogół tak, czasami może tylko docierają do nas z małym opóźnieniem. Co ciekawe trendy wnętrzarskie są ściśle powiązane z modą. Te dwa światy naturalnie się przenikają.
 
A zatem skoro mamy już wyznaczone trendy na 2016 rok to dlaczego by o nich nie opowiedzieć? :)  Tak właśnie zrobiłyśmy w stałym składzie blogerskim w Decoroom podczas trzecich warsztatów aranżacji wnętrz.
 
 
 [1]
 
 
Najpierw jak zwykle wykład popełniła Dagmara z FORelements, która trendy na 2016 rok już rozpracowała w swoim raporcie (TU). 

Pojawiły się trzy wyraźne tendencje:
 
1. BEZPIECZEŃSTWO I SPOKÓJ: vintage, łagodne formy, plan centralny i plan koła (demokratyzacja mebli i przestrzeni, a raczej „design na okrągło”, czyli projektowanie bazujące na kole, czyli okrągły stół, okrągły dywan, kuliste lampy. Nie ma miejsc lepszych i gorszych, nikt nie ma uprzywilejowanej pozycji, siedzimy razem, socjalizujemy się) – stonowane kolory i pastele;

2. NOSTALGIA I RELAKS: natura, bajkowość (nawiązanie do dzieciństwa, także w kolorach), roślinność wprowadzona do nietypowych pomieszczeń (łazienki, kuchnie, stół w jadalni), folk, etno, hippie –wyraziste wzory (w tym geometria, nawiązująca też do vintage) i mocne kolory;

3. DYSKRETNY LUKSUS I JAKOŚĆ: glamour, metale, marmur, szlachetność i wyrafinowanie (również kierunek na vintage, ciepło i spokój) – biel, zieleń, złoto, miedź, mosiądz, drewno.
 
 
W Decoroom zajęłam się pierwszym trendem, Kasia Betnarska z Klikinterior drugim a Kasia Gal z Home Glamour Now trzecim trendem. Dlatego jeżeli chcecie poczytać o trendzie dwa i trzy koniecznie zajrzyjcie na blogi dziewczyn.
 
 
BEZPIECZEŃSTWO I SPOKÓJ
Obecne czasy są bardzo niespokojne, a postulaty spokoju i harmonii wypływają nawet od dizajnerów. W sumie nie jest to aż tak dziwne przecież wnętrza potrafią wpływać na nasz nastrój a teraz mają przede wszystkim wyciszać, dawać poczucie harmonii i bezpieczeństwa.  
 
Taki postulat wyszedł też od instytutu Pantone, który wybiera kolor roku. Tym razem wybrano nie jeden a dwa kolory roku 2016 ROSE QUARTZ & SERENITY które mają być odpowiedzią na otaczającą nas burzliwą rzeczywistość. Dość dosadny filmik  z całym przesłaniem TU

 
 
 
 
Wnętrza w tych kolorach bez względu na styl pozwalają odpocząć, zrelaksować się i wyciszyć.
 
 
 [1, 2]


 [1, 2]


W tym właśnie relaksacyjnym klimacie budowałyśmy moodboardy 3D i 2D. Naszymi parterami były firmy Interdoor, Tupai, Barlinek, Rovese i Kludi.
 

 [1]


 [1]


[1]


A efektem naszych prac były piękne moodbordy zgodne z trendami 2016.

 
 
 
Jeżeli macie ochotę na więcej pasteli zapraszam na moją tablicę: https://pl.pinterest.com/lostintimepl/p-a-n-t-o-n-e-2-0-1-6/
 
I co, fajne te kolory? W tym roku planujemy więcej warsztatów. Nie przegapcie kolejnych :)
 
 
 
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz