poniedziałek, 9 grudnia 2013

Po prostu piękny domA dzisiaj dla odmiany po prostu piękny dom. Odkąd go zobaczyłam codziennie do niego wracam. Jest w nim coś wyjątkowego, czego nawet nie umiem do końca sprecyzować. Jest dla mnie idealny. Kolorystyka, styl, połączenia kolorów i materiałów. No i detale.

Oczywiście właśnie na szczegóły chciałabym zwrócić Waszą uwagę.

Dom znaleziony tutaj: http://desdemventana.blogspot.com/2011/10/tonos-de-gris-grey-tones.html


Pewnie niektórych nie zdziwię. Lampy jako pierwsze:)

Industrialne lampy Frezoli w połączeniu z lampami z kryształków. Pięknie.


A w kuchni mnóstwo dizajnerskich dodatków które tworzą klimat.
A oto właśnie one. Kolory przewodnie: czarny i srebrny.
1. Mikser Artisan KitchenAid, 2. Blender Artisan KitchenAid, 3. Włącznik Berker seria 1930, 4. Chlebak Wesco Breadboy, 5. Uchwyt Formani Ferrovia, 6. Kosz na śmieci Wesco Baseboy 15 litrów.

 

 

Moim zdaniem to właśnie te małe rzeczy sprawiają, że kuchnia ma klasę. Najprostsza kuchnia z IKEA z dobrym blatem, ładnymi uchwytami i takimi dodatkami będzie wyglądała jak milion dolarów.

Betonowe blaty wyglądają przy czarnej błyszczącej kuchni rewelacyjnie. Przepiękne przełamanie. Zobaczcie więcej pomysłów na takie blaty na stronie producenta kuchni: http://lodderkeukens.nl/keukens/

 
W łazience na ścianach tadelakt, stiuk ozdobny pochodzący z okolic Marrakeszu w Maroku. Jedyny wodoodporny! .... i bardzo rzadko kładziony w Polsce.

Sypialnia wygląda zupełnie prosto, ale to nie są "zwykłe" meble. Chociaż akurat na te bym nie wydała tyle ile kosztują:)


1. Lamp TROPIQUE Blue Nature, 2. Łóżko Gervasoni Gray 80E, 3. Stolik Gervasoni Gray 45Większe zdjęcia tutaj: http://www.cartecolori.nl/2012/08/01/nieuws/van-vakantiewoning-tot-villaNie wiem jak Wy, ale ja się naprawdę zakochałam w tym domu:)

3 komentarze:

  1. Jaką farbą pomalowaliście ściany w kuchni i salonie?

    OdpowiedzUsuń
  2. Samo to że aranżujemy mieszkanie czy dom jest już bardzo fajnym przedsięwzięciem. Ja przede wszystkim zanim zacznę coś robić to staram się przeczytać np. w http://www.domowerewolucje.eu/na-co-zwrocic-uwage-podczas-aranzowania-pokoju-dziennego kilka dobrych porad na to na co zwrócić uwagę podczas aranżacji mojego mieszkania. Jestem zdania, że takie rzeczy są niezwykle ważne.

    OdpowiedzUsuń
  3. Oczywiście piękny dom to miejsce które lubi każdy z nas i na pewno się tak dobrze czuje. Jednak dla mnie bardzo ważna jest sama sypialnia, gdyż tam regeneruję siły. Dlatego mam teraz nowy materac z https://senpo.pl/materace/ i jestem pewna, że odtąd będę się porządnie wysypiać.

    OdpowiedzUsuń