środa, 26 grudnia 2012

Szmaragd kolorem 2013 roku

Już pewnie wszyscy wiecie, że kolorem roku 2013 Pantone jest... Szmaragd (czyli PANTONE® 17-5641 Emerald).

Pantone posiada długą tradycję przewidywania jakiego koloru świat potrzebuje na dany rok:) Nie wszystkie znajdują dominujące odzwierciedlenie w modzie i dizajnie, ale trzeba przyznać, że są widoczne. Wydaje się, że zwłaszcza kolor szmaragdowy ma szansę wejść na salony.
 
Kolor ten kojarzy się z wyrafinowaniem i luksusem. W wielu kulturach jest kolorem piękna i nowego życia. Jest to również kolor odnowy i pomyślności.

Zgodnie z komunikatem Pantone szmaragd - żywy zielony będzie pozytywnie wpływał na samopoczucie, wprowadzi równowagę i harmonię.

Zielony nie jest moim ulubionym kolorem, ale akurat szmaragd jest jedynym odcieniem, który naprawdę mogłabym mieć w swoim domu. Jest w nim coś klasycznego, ponadczasowego, oryginalnego i rzeczywiście eleganckiego. 

Świat mody szybko zareagował i na wybiegach szmaragd jest już widoczny. W dostępnych w Polsce dekoracjach jeszcze go nie widać, ale poczekajmy na wiosnę....:)

Więcej o kolorze szmaragdowym na stronie Pantone: http://www.pantone.com/pages/index.aspx?pg=21055&from=hp 
Tyle ze wskazówek Pantone:) A teraz do wnętrz!

Szmaragd może być kolorem dodatków bądź też ścian. Ja bym pewnie wybrała dodatki, ale dla odważniejszych ...taka ściana.... cudo!:)


 


 I szmaragd w dodatkach:
 
 

A może obraz na ścianę?Hmmm.... powiało wiosną:) A to dopiero początek zimy!:) 

Tak czy inaczej wraz z zielenią idzie nowe.... NOWY ROK 2013!. Wszystkiego najlepszego! 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz