środa, 10 października 2012

Powrót mody na kulki

Niektóre wzory są nieśmiertelne. Odchodzą i wracają albo po prostu są z nami niezmienie od kilkudziesięciu lat. Tak jest między innymi z wieszakim "HANG IT ALL" . Zaprojektowany w 1953 roku przez Charles i Ray Eames jest podobno najbardziej znanym wieszakiem w historii wzornictwa. 

O parze tych zwariowanych dizajnerów warto , w ogóle zapamiętać ponieważ są to najważniejsi i najsłynniejsi projektanci amerykańscy XX wieku. Trzeba przyznać, że nie tylko, jak na swoje czasy, ale ogólnie tworzyli wspaniały dizajn. Piękne rzeczy, które są przede  wszystkim praktyczne!


Charles & Ray Eames


Od lat osiemdziesiątych prawo do produkcji mebli Eamesów w Europie ma szwajcarska firma Vitra.

W założeniu projekty Eamesów miały być niedrogie, ponieważ chcieli  oni ofiarować jak najwięcej najlepszych rzeczy jak największej liczbie osób za jak najmniejsze pieniądze. Ten zamysł nie do końca się powiódł....

Na początku wieszak wydawał mi się lekko infantylny.. w końcu zaprojektowany był z myślą o dzieciach. Jednakże w odpowiedniej stylizacji jest absolutnie perełką.


Dla tych którzy wolą bardziej stonowane kolory Vitra wydała niedawno (w 2012 roku) wersję specjalną.

Wieszaki Vitry można kupić oczywiście w wielu sklepach internetowych, ale cena niestety nie jest z kategorii tych bardziej przystępnych.  Dla tych jednak, którzy lubią oryginalny dizajn nie jest to cena niemożliwa.

Dla tych, którzy lubią rzeczy ładne ale nie muszą mieć oryginalnego markowego produktu polecam produkt inspirowany "HANG IT ALL". Oczywiście wprawne oko rozpozna różnice, zwłaszcza w kolorze kulek ale czasami cena gra rolę.
Na rynku mnóstro jest też wieszaków, które nawiązują stylem do "HANG IT ALL". Brak komentarzy:

Prześlij komentarz