piątek, 23 sierpnia 2013

INNE MEBLE

Czy jest miejsce gdzie meble są inne? :) Oczywiście w INNE MEBLE :)

To również jeden z dłużej już funkcjonujących sklepów do których absolutnie trzeba pojechać w trakcie urządzania mieszkania a najlepiej jeszcze na etapie szukania własnego stylu. Nowy, większy  salon INNYCH MEBLI mieści się w tej samej okolicy co dotychczasowy, tj. przy ul. Puławskiej 326, zaraz obok Decolor, o którym pisałam już wcześniej. A zatem teraz są już dwa powody, żeby wybrać się na Puławską. Gwarantuję, że warto:)

INNE MEBLE oferują szeroką gamę produktów i trzeba przyznać, że mają nadal rozsądne ceny. Oprócz mebli drewnianych oferują też piękne sofy (MTI-Furninova w dobrej cenie!) i mnóstwo dodatków.

Muszę przyznać, że stary salon bardziej mi się podobał, może dlatego, że był mi dobrze znany i jako, że mniejszy to i bardziej kameralny. Ale teraz oferta jest rzeczywiście dużo szersza i jest ciekawie przedstawiona. Nie będę pisać więcej, trochę już zdradzają zdjęcia. Resztę pojedźcie i zobaczcie sami :)


Zacznijmy od stylu nadmorsko-wakacyjnego:




środa, 21 sierpnia 2013

Lustereczko powiedz przecie

Lustereczko powiedz przecie, kto jest najpiękniejszy w świecie” mawiała Zła Królowa w bajce o Królewnie Śnieżce, przeglądając się w małym lusterku. Ja mam dla Was dzisiaj trochę inną propozycję - lustra w formacie maxi. Pomysł przypadnie pewnie tym, którzy lubią przeglądać się w pełnym wydaniu ;)

To coraz bardziej widoczny trend pojawiający się stylizacjach wnętrz - ogromne lustra stojące swobodnie lub wiszące w różnych, bardziej i mniej oczywistych miejscach. Pasują praktycznie do każdego stylu wnętrz od klasycznych po nowoczesne, dzięki możliwości dobrania dowolnego rodzaju ramy. Osobiście preferują takie stare drewniane ;)  Mają również tą zaletę, że optycznie powiększają nawet bardzo małe przestrzenie.

Mi bardzo podoba się pomysł umieszczenia takiego lustra, a nawet dwóch, w sypialni.




sobota, 17 sierpnia 2013

Styl skandynawski

Dzisiaj powracam do tematu stylów we wnętrzach. Chciałabym Wam przedstawić jeden z moich ulubionych, którym jest styl skandynawski.

Charakterystyczne dla tego stylu jest oszczędne wykorzystanie kolorów, które głównie opiera się na bieli, mebli wykonanych z jasnego, często surowego drewna o prostych i czystych liniach, naturalnych materiałów oraz  skór zwierzęcych.  We wnętrzach skandynawskich ważną rolę odgrywa również duża ilość dodatków takich jak poduszki, pledy, koce – wszystko miękkie i utrzymane w jasnych barwach.

Dziwi mnie, że często pojawia się w opisach tego stylu, że są to chłodne i ascetyczne wnętrza. Poniżej zamieszczone zdjęcia udowadniają, że to właśnie dodatki w tym stylu sprawiają, że wnętrza wydają się bardzo ciepłe i przytulne. Często też w tym stylu pojawiają się pastelowe barwy, które mają na celu ożywienie stonowanej bieli. Ale przyznam, że mi osobiście taka odmiana tego stylu (mimo, że ciekawa), mniej się podoba. Może dlatego, że jestem zwolenniczką bardziej stonowanych kolorystycznie wnętrz ;)

Styl skandynawski jest coraz bardziej popularny w Polsce. Pewnie z tego powodu ostatnio powstało wiele sklepów internetowych, które oferują meble i elementy dekoracyjne do tego typu wnętrz. Dzięki temu nie ma już przeszkód, aby i u nas stworzyć wnętrze w tym klimacie. Na zdjęciach poniżej przedstawiam klika  inspiracji do ewentualnego wykorzystania. Sama również mam nadzieję w najbliższym czasie z nich skorzystać ;)


 


poniedziałek, 12 sierpnia 2013

Była sobie literka

Bardzo modne stały się w ostatnich dwóch latach napisy na ścianach. Bardzo mi się podobały, ale już troszkę znudziły :) No tak to bywa :) 

Za to nadal u mnie na topie są pojedyncze litery, zwłaszcza w rozmiarze XXL :) 

Co sądzicie?


 



czwartek, 1 sierpnia 2013

Butterfly chair

Zauważyliście, że wiele rzeczy pasuje do wielu stylów? Są przedmioty, które bardzo określają styl i w każdym innym będą wyglądały nie-na-miejscu i klasyki, które wpasują się zawsze i wszędzie.

Takim klasykiem jest krzesło Butterfly.

Zaprojektowane zostało w 1938 r. przez zespół architektów z Argentyny (zwany Grupo Astral) składający się z:  Antonio Bonet, Jorge Ferrari-Hardoy i Juan Kurchan. Krzesło nazywane jest też często BFK - od pierwszych liter ich nazwisk.


Inspiracją dla krzesła Butterfly było prawdopodobnie angielskie składane krzesło, używane przez brytyjskich oficerów w XIX wieku (opatentowane w 1877 r.).

Na początku krzesło produkowała firma Artek. W 1945 r. jego produkcję przejęła  firma Knoll. Jednak szybko zaprzestała produkcji, bowiem już w 1951 r. ze względu na wyrok sądu, który nie zezwolił jej pozywać producentów krzeseł wzorowanych na Butterfly.

Butterfly stało się tak popularne, że dziś wydaje się być jednym z najczęściej kopiowanych krzeseł.

Mimo upływu wielu lat jest niezmiennie piękne. Bez względu na to czy jest z białego, kolorowego materiału czy też skóry.